60
0
Share
Cristiano Ronaldo Asks Cameraman If He Was Offside Against Dortmund

Χθες είχαμε την 2η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Στην Γερμανία και στο Signal Idurna Park, η Dortmund υποδέχτηκε την Real Μαδρίτης σε ένα ματς όπου ο Cristiano Ronaldo άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας το 98ο γκολ του στον θεσμό.

Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου, και με το σκορ στο 0-1, ο Πορτογάλος σταρ πέτυχε άλλο ένα τέρμα το οποίο όμως ακυρώθηκε ως offside. Ο ίδιος αντέδρασε έντονα και λίγα λεπτά αργότερα πήγε σε έναν κάμεραμαν ρωτώντας τον αν ήταν σωστή η απόφαση.

Για την ιστορία, ο CR7 ήταν όντως οριακά εκτός θέσης. Μάλιστα η φάση αυτή αποδεικνύεται άκρως καθοριστική καθώς στην επόμενη φάση η Dortmund πέτυχε το 1-1.