10
0
Share
Filloy- Avelino Milano

Απίστευτη εξέλιξη στον αγώνα μεταξύ Avelino και Milano για την ιταλική Lega Basket Serie A!!

Ύστερα από 4 εντυπωσιακά δεκάλεπτα οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. Μόλις 8 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του έξτρα πεντάλεπτου, ο Τζέρελς (που είχε ήδη 5 τρίποντα) σούταρε από τα 8 μέτρα και ευστόχησε κάνοντας το σκορ 86-83.

Ωστόσο, την ώρα που άπαντες εντός και εκτός του παρκέ πανηγύριζαν, η Avelino πραγματοποίησε μία μακρινή επαναφορά και ο Filloy με ένα απίστευτο τρίποντο μαρκαρισμένος από την γωνία ισοφάρισε σε 86-86 και έστειλε το ματς στην δεύτερη παράταση.

Μιλάμε για ένα αδιανόητο σουτ, όχι μόνο γιατί ευστόχησε αλλά και γιατί κατάφερε να μην πατήσει γραμμή ενώ βρισκόταν σε πολύ δύσκολη θέση!